Něco o nás / About us
 
Současnost / Presence


Grace, Jade a Bezinka
 
Trocha historie / A little bit of history
 

Všechno to začalo splněním jednoho dětského přání, kdy si mí prarodiče pořídili fenku knírače Kety, která se stala mým učitelem v prvních krocích výchovy a vedení psa. Byla to právě ona, která mi prvně ukázala ten pravý psí svět a postupně „vedla mou ruku“. Ale já chtěla pejska doma, a tak se i stalo. Po necelých čtyřech letech jsem si domů přivezla zlatou dvouletou fenu anglického kokršpaněla – Beauty Rosmery (z chovu pana Miloše Kašpara). Beauty mi ukázala nejen svět psích výstav, soutěží a veškerou práci, která mě čeká, pokud budu chtít něčeho dosáhnout, ale stala se mou první fotografickou múzou. A právě tehdy byla založena chovatelská stanice NUT WISH. Na Beauty jsem odchovala jeden vrh, po němž jsem si nechala černou fenku Arlett a vzhledem ke zdravotnímu stavu Beauty jsem od pozdějšího využití v chovu ustoupila. Její dobré srdce "léčilo" duši tam, kde to bylo potřebné – stal se z ní výborný canisterapeutický pes. Dalším přírůstkem do smečky byla zlatá Changalane Brakemon –  „Grace“ (z chovu Radmily Popkové), která však nebyla využita v chovu. Do třetice všeho "zlatého" jsme si pořídili Jade Black Petrs (chov Petr Studeník). Jade má budoucnost ještě před sebou a její kvality prověří čas.

Ráda bych poděkovala celé své rodině, protože bez její trpělivosti, laskavosti, ochoty a zázemí, které mi poskytuje bych své sny plnila opravdu těžko.

Největší dík však patří Beauty a Kety za to, že kdy byly!

 

First dog in our family was my grandmother´s schnauzer, a female named Kety. She was the first who showed me the real dog world. But I wanted a dog at home and so it happened. After four years my parents bought to me a two years old female, English cocker spaniel, Beauty Rosmery (breeder Miloš Kašpar, kennel Rosmery). Beauty showed me not only the world of dog shows, competitions and all work, which is waiting for me if I want to be successful, but she became also my first photographic MuseJ. The kennel NUT WISH was founded in 1996 and in the same year Beauty had her first litter. From this litter I kept black female Arlett. Later I stopped using Beauty in breeding with respect to her health. Because of her great character she became a wonderful dog for canistherapy. Our next cocker was golden Changalane Brakemon - "Grace" (breeder Radmila Popková, kennel Brakemon), but she was not used in breeding. The latest member of our kennel is Jade Black Petrs (breeder Petr Studeník, kennel Black Petrs). Jade has her future ahead and her qualities will be proved in the course of time.

Cockers have become an important part of my life and I would like to thank my family for supporting me in this hobby.

Also thanks a milion to Beauty and Kety that they ever were.